musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Az utolsó mohikán

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Az utolsó mohikán Empty
TémanyitásTárgy: Az utolsó mohikán   Az utolsó mohikán EmptySzomb. Nov. 13, 2010 10:37 am

Az utolsó mohikán
(The Last of the Mohicans)

színes, magyarul beszélő, amerikai kalandfilm, 112 perc, 1992 (16)

rendező: Michael Mann
író: James Fenimore Cooper
forgatókönyvíró: Michael Mann, Christopher Crowe
zeneszerző: Randy Edelman, Trevor Jones
operatőr: Dante Spinotti
jelmeztervező: Elsa Zamparelli
producer: Hunt Lowry, Michael Mann
látványtervező: Wolf Kroeger
vágó: Dov Hoenig, Arthur Schmidt
adaptáció: John L. Balderston, Paul Perez, Daniel Moore

szereplő(k):
Daniel Day-Lewis (Sólyomszem, Nathaniel Poe)
Madeleine Stowe (Cora Munro)
Russel Means (Csingacsguk)
Eric Schweig (Unkasz)
Jodhi May (Alice)
Wes Studi (Magua)
Steven Waddington (Heyward)
Terry Kinney (John Cameron)
Edward Blatchford (Jack Winthrop)

A James F. Cooper regényéből készült kalandos és egyben romantikus film még abban az időben játszódik, amikor Anglia és Franciaország egymás ellen háborúzott Amerikában. Az örökös háború megosztotta az indián törzseket, és arra kényszerítette őket, hogy állást foglaljanak valamelyik fél mellett. Sólyomszem, a mohikánok között nevelkedett sápadtarcú beleszeret egy angol tiszt lányába, Corába. A huron Maguának is szüksége van a lányra, hogy sakkba tudja tartani az angolokat. Sólyomszem (Daniel Day- Lewis), Csingacsguk, Unkasz, Alice és Cora (Madeleine Stowe) megkezdik véget nem érő menekülésüket.

BAFTA-díj (1993) - Legjobb operatőr: Dante Spinotti
BAFTA-díj (1993) - Legjobb smink és maszk
Oscar-díj (1993) - Legjobb hang


Na, húúú... tegnap VÉGRE megnéztem apukámmal, miután már egy csomót készültem rá : csak egy kicsit át kellett konvertálnom meg ilyesmi mert nem működött... :S És megérte várni. Még most is annyira a hatása alatt vagyok, nem gondoltam volna. Igaz a legtöbb kosztümös film ezt hozza ki belőlem, főleg ha jó is. Azért is néztem meg, mert Amerikai irodalmon megemlítettük, és hát elég stréber vagyok, ha irodalomról van szó Very Happy
A zene, a felvételek, Daniel Day Lewis - teljesen szerelmes vagyok a 20 évvel ezelőtti kinézetébe Very Happy (kicsit amúgy olyan Bruno-s nem, Zsu?)

Na szóval ajánlom mindenkinek, aki szereti a kosztümös történelmi romantikus kalandfilmeket :DD

Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Royal4

Royal4


Hozzászólások száma : 656
Join date : 2009. Jul. 28.
Age : 40
Tartózkodási hely : Gödöllő

Az utolsó mohikán Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó mohikán   Az utolsó mohikán EmptySzomb. Nov. 13, 2010 5:05 pm

Ami biztos, hogy a könyv jobb, mint ez a film! A zenéje viszont extraklasszis! Smile
Vissza az elejére Go down
http://www.myspace.com/tantoandras
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Az utolsó mohikán Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó mohikán   Az utolsó mohikán EmptySzomb. Nov. 13, 2010 10:03 pm

Nagyon szeretem a filmet,rengetegszer láttam,először kb. 15-éve...az első megpillantástól kezdve megfogott a film is,és a szereplők is.Akkor szerettem meg Lewis-t. Igen Ritu,egy kicsit Bruno-s.. Very Happy
A könyvet nem olvastam,de nem kizárt,hogy el fogom olvasni.
Imádom azt a jelenetet,amikor Daniel és Madeleine egymással szemben vannak és a pasi elmegy a nő mellett,megfogja a kezét és vonja maga után.... Smile
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Az utolsó mohikán Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó mohikán   Az utolsó mohikán EmptyVas. Nov. 14, 2010 12:09 am

Tegnap láttam de még mindig extrán a hatása alatt állok. Asszem letöltöm eredetiben is, mert Daniel Day brit akcentusától oda meg vissza vagyok LOL2
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Ajánlott tartalom





Az utolsó mohikán Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó mohikán   Az utolsó mohikán Empty

Vissza az elejére Go down
 
Az utolsó mohikán
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Az utolsó légió

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Filmajánló-
Ugrás: