musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Glee

Go down 
+2
Christophe
Rita
6 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Glee   Glee EmptyPént. Aug. 13, 2010 2:00 pm

A Glee egy amerikai televíziós sorozat, ami Ryan Murphy, a Kés/Alatt kitalálójának új sorozata, ami egy iskolai zenekar, a Glee Club életét követi nyomon. Az első epizód 2009. Május 19.én, az American Idol után volt látható.
A sorozat helyszínéül az Ohio-i William McKinley középiskola szolgál. 2009. Szeptember 21.én a Fox bejelentette, elkészül a teljes első évada a shownak, azaz 22 résznyi szórakozás már most garantált!

Will (Matthew Morrison) a középiskolai spanyol tanár élete megszokásokkal teli és unalmas. Neje Terri (Jessalyn Gilsig) teljesen rátelepedik, és nem hagyja őt kibontakoztatni, bár erre még Will se jön rá. Egy hirtelen ötlettől vezérelve Will átveszi a Glee-Club irányítását, hogy újra dicsőséget szerezzen az iskolai énekkarnak.
A Glee-Club tagjai az iskola kiközösített tanulói, akiket senki sem tisztel tehetségük miatt. A csapat legtehetségesebb tagja Rachel (Lea Michele) szép lassan beleszeret Finn-be (Cory Monteith) aki az iskola egyik legnépszerűbb tanulója, és akit Will egy aljas csellel kényszerített a csapatba.
Idővel a Glee-Club egyre ügyesebb és tehetségesebb lesz, az iskola pedig szép lassan felfigyel a flúgosokra de természetesen nem nézi mindenki jó szemmel az iskola rendszerének bomlasztását...

A sorozatot nemsokára augusztus végén az RTL klub is a műsorára tűzi...
(Hát alig várom, hogy harmadjára is végignézhessem!!!)

És akkor egy kis kedvcsináló:
https://www.youtube.com/watch?v=umF1M7wGiCc

https://www.youtube.com/watch?v=CbEsgyM_PP0

https://www.youtube.com/watch?v=qD06BuP0O8w

https://www.youtube.com/watch?v=3J5LwBL34vE&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=Y3x7LHkU6tU&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=3xzodrj18TA&feature=related
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyPént. Aug. 13, 2010 2:19 pm

Én is csak ajánlani tudom mindenkinek, aki még nem látta!
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyPént. Aug. 13, 2010 11:09 pm

Az első részt már hónapokkal ezelőtt láttam,a másodikig azóta sem jutottam el.... vagy kiírtam,vagy kitöröltem,nem tudom.Az első rész nem fogott meg,de a nagyszájú csajnak szép hangja van.
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyKedd Aug. 24, 2010 12:36 am

Tesómmal végignéztük az első évadot angolul, nagyon bejött, tetszik az ötlet, a megvalósítás, a szereplők és azok hangjai. Smile Kedvenc karaktereim benne: Sue, Emma és Kurt, persze valójában mindnyájuk nagyon hiteles.
Nem tudom eldönteni, hogy várom-e a szinkronos verziót jövő héttől, vagy sem, mert már szinte rettegek, milyen hangokat kapnak a szereplők. Mármint azt tudom, kik lesznek a hangok, de nagyon nem tudom összehozni az arcukkal...
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyKedd Aug. 24, 2010 1:21 pm

Nálam egyértelmű, hogy Brittany a kedvenc Very Happy . Ja, amúgy Rita, gondolom hallottad, de ha nem, akkor most leírom, hogy lesz Britney-s epizód is.
Vissza az elejére Go down
galanm

galanm


Hozzászólások száma : 650
Join date : 2009. Jul. 10.
Age : 35

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyKedd Aug. 24, 2010 1:55 pm

Hát nekem Emma a kedvencem Smile Rachel-t meg ki nem állhatom.
Én úgy hallottam, hogy Ryan már azon gondolkozik, hogy lesz még egy olyan rész, amiben Britney szerepelni fog.
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyKedd Aug. 24, 2010 2:12 pm

Rachel érdekes karakter, én bírom, persze van, amikor túlzásba esik, de ez teszi egyedivé a személyét. Nem klasszikus "jókislány", de szerethető.Smile Emma, hát ő Emma...kedvenc! A Britney-s részben Britney is feltűnik személyesen, de azt hiszem nem önmagát alakítja majd. Brittany egy dalt énekel majd tőle, és Rachel meg, ha jól tudom a "Baby one more time" újraforgatott klipjében énekel majd. Hasonlóan, ahogy Sue énekelt a Vogue klipben.Smile
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyKedd Aug. 24, 2010 9:09 pm

Persze hogy tudtam Smile Éljen a Twitter már képeket is láttam belőle!

Glee Photo
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
galanm

galanm


Hozzászólások száma : 650
Join date : 2009. Jul. 10.
Age : 35

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 6:29 pm

Szinkronosan ne nézze senki...
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 6:43 pm

Emma aranyos volt szinkronosan is! Very Happy A többiek többé-kevésbé szokhatóak, bár Sue igen csak más Spilák Klára hangján... Talán, ha nem láttam volna eredetiben...
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 6:51 pm

Sue szinkronja így szörnyű. Imádom Spilák Klárát, és amúgy én nagyon támogatom a szinkronizálás művészetét, csak hát Sue-hoz valaki mást kellett volna. Nekem tetszik szinkronosan is, Emma, Rachel és Quinn nagyon jó választások. Még Will is. Jó ez! Csak meg kell szokni.

(Amúgy szinkronban én is nagyon kritikus vagyok, a Vámpírnaplókétól hányok. De ez tényleg nem rossz!)
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 7:53 pm

Nem tudom, a szinkronizálás manapság még művészetnek számít nálunk?Smile Vagy melyik részére gondolsz a folyamatnak?
Vissza az elejére Go down
galanm

galanm


Hozzászólások száma : 650
Join date : 2009. Jul. 10.
Age : 35

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 9:01 pm

Hát sztem Quinn nagyon nagy mellélövés Csondor Katával, Emma se tetszett.
Az igazgató meg Ken Tanaka volt az, akinek úgy ahogy jó volt szinkronosan a hangja.
Mondjuk biztos nagyban függ attól a dolog, hogy ismerem ugye angolul a hangokat, mert pl A mentalistát magyarul kezdtem el és semmi bajom a szinkronnal Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 9:57 pm

Én Quinn-nek Haumann Petrát tudtam volna elképzelni. Valahogy hasonló a hangszínük és beszédstílusuk.Smile Az igazgató akcentusát hiányoltam :p

Én a Jóbarátokkal vagyok hasonlóan. Először magyarul láttam, másodjára szintén magyarul néztem végig, és harmadjára nézegettem angolul Youtube-on, és mostanra úgy is imádom, és igazából jobbak eredetiben a szereplők, másabbak. De mivel magyarul szerettem meg őket, bármennyire is nem passzolnak a hangok hozzájuk, nálam már befutottak, és simán megnézem szinkronosan. Ez úgy általában igaz nálam a filmeknél. Ha még nem láttam magyarul, akkor nem is nézem úgy, hanem egyből eredetivel nyitok, és annál is maradok, viszont, ha már kötök egy szinkronhangot az illetőhöz, akkor már meg tudom nézni magyarul, ha muszáj. Sandra Bullock például ékes példa erre. Imádom Für Anikóval és Györgyi Annával is, de nagyon messze vannak Sandra eredeti stílusától. Az esetek 90%-ban amúgy eredetiben nézek mindent.Smile Bocsi, félig már off-topik hozzászólás volt...


A hozzászólást Ivett összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 28, 2010 10:05 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 10:02 pm

Jól van én is angolul néztem meg, 2x is egymás után, de most igazán nem várhatja el senki hogy ugyanúgy szólaljon meg a szinkron mint az eredeti.

A magyar szinkron sajnos rohadt nagy szarban van, de igenis művészetnek tekintem. Nem kisebb dolog mint a színészet. Nagyon jó szinkronszínészeink vannak, csak nem fektetnek elég pénzt a szakmába, se időt, így nem készül minőségi munka. Imádom a szinkron-t, ha jó. Nagyon sokáig szinkrondramaturg akartam lenni, mert viszont a szöveg, amit visszakapok, na az nem tetszik. És ha rossz szöveget nyomnak a szinkronszínész kezébe, hát az istennek sem lesz oké a szöveg.
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 10:13 pm

Rita írta:
Jól van én is angolul néztem meg, 2x is egymás után, de most igazán nem várhatja el senki hogy ugyanúgy szólaljon meg a szinkron mint az eredeti.

A magyar szinkron sajnos rohadt nagy szarban van, de igenis művészetnek tekintem. Nem kisebb dolog mint a színészet. Nagyon jó szinkronszínészeink vannak, csak nem fektetnek elég pénzt a szakmába, se időt, így nem készül minőségi munka. Imádom a szinkron-t, ha jó. Nagyon sokáig szinkrondramaturg akartam lenni, mert viszont a szöveg, amit visszakapok, na az nem tetszik. És ha rossz szöveget nyomnak a szinkronszínész kezébe, hát az istennek sem lesz oké a szöveg.

Na, ezért kérdeztem, melyik részére gondolsz. Mert azzal amivel egy szinkronszínésznek meg kell tudnia bírkózni, az valóban művészet, igazad van. Igen nehéz egy stúdióban ugyanazokat az érzéseket tolmácsolni, amiket a szinkronizálandó színész átad. Ezért is lesz számomra mindig az eredeti a legjobb. Mert az a sóhaj, az az elhalt hang, a legkisebb apróság is érezhetően úgymond belőle jön.
Viszont a minőség, ahogy a fordítók kezéből kikerülnek szövegek, na azok mostanság sajnos egyre gyatrábbak, köszönhetően a gépi fordító használatának.
Engem nagyon idegesít, ha bagatell dolgokat rontanak el, mert igénytelenek. Tudom, sok miértje van ennek,de sajnos a végeredmény sokszor siralmas.
És ami még zavaró számomra a szinkronban, sajnos sokszor áthidalhatatlan probléma, az az akcentusok eltűnése egy-egy szereplőnél, és, hogy következetlenül tegeződnek majd magázódnak egy-egy sorozat során...
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 10:31 pm

Igazad van. Az akcentusokat lehetetlen visszaadni (már csak angolon belül is), a másik meg az, hogy a szóvicceket sokszor lehetetlen lefordítani, és olyankor csak szenvedés van. Szerintem Crespo Rodrigo nagyon jó szinkronhang, karakteres, de Will-hez pont nem megy. Nekem a kedvencem Kőszegi Ákos (Kevin Sorbo) Smile .
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzomb. Aug. 28, 2010 11:00 pm

Igen a szóviccek...na az nagyon átjön magyarban, amikor vagy kihagyják, vagy rosszul adják vissza, vagy erőltetett poénnal cserélik ki. Emlékszem a Derült égből Polly-ban volt, hogy az a francia búvároktató pasi mesél valami történetet a vízilóról (hippo), és a végén mondja, hogy enyhe szóviccel, hogy "happy like a hippo", erre magyarban lenyomja ugyanúgy a vízilovas sztorit, és a végén meg elsüti, hogy "boldog, mint a bulldog"...Very Happy Na, ott dobtam egy hátast.Smile
Vissza az elejére Go down
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyVas. Aug. 29, 2010 5:24 pm

Na igen, a szinkron meg az eredeti hang... Én ezt legjobban a Jóbarátokban tudom lemérni, mert úgy van meg pár évad, hogy angolul is tudom nézni. A szóviccek a legjobbak, mondjuk, becsülöm azért a fordítókat, mert a Jóbarátokban néha tényleg nagyon nehéz jól lefordítani egy-egy poént. Viszont a múltkor tényleg rosszul fordítottak valamit, pedig az nem is szóvicc volt, csak egy sima mondat. Na akkor és ott kiakadtam... Meg pl pont valamelyik nap néztem a "Massapequa" c. részt, ahol Rachel a képzeletbeli esküvőjéről beszél, és azt mondja, hogy azért nincsenek fényképek, mert Annie Leibovitz elfelejtett filmet tenni a gépbe. Erre a magyarban meg valami tök ismeretlen hapsi nevét nyomták bele, akit még annyira se ismer az ember...

Vagy mikor Joey azt mondja angolul: "The audition was today and I didn't get the role" vagyis "A meghallgatás ma volt, és nem kaptam meg a szerepet." Erre ők lefordítják: "A meghallgatás ma volt, és elfelejtettem elmenni" Na mondom... morci
Meg voltak elég durvák is, amiket szó szerint le lehetett volna, erre jól elbszták... A legjobb félrefordítás most sajnos ne jut eszembe, de mondom, tényleg nagyon eltolták...
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyVas. Aug. 29, 2010 5:51 pm

Pl.: relatives - relatívok (amikor egy kérdezz-felelek játékot játszanak... és egy másik, amikor Ross "megszabadítja" Rachelt egy pasitól, és utána azzal a "rossos" képpel odaböki neki, hogy "you're welcome" - szívesen...erre magyarul..."Isten hozott"
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyVas. Aug. 29, 2010 5:52 pm

Ritu,mi az hogy "nagyon sokáig szinkrondramaturg akartam lenni". Lemaradtam valamiről? Én még mindig itt tartok...

Akkor talán én jártam a legjobban,mert nincs viszonyítási alapom,én szinkronosan fogom megnézni.Amúgy már adják? Hol és mikor?
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyVas. Aug. 29, 2010 6:14 pm

Tegnap volt a 1-2 rész az RTL-en, jövő héten 17.40-től folytatják, megint csak szombaton.Smile Szerintem, tetszeni fog, bár tényleg más így, mint eredetiben.Smile
Rita, amúgy ez a dramaturgos dolog engem is érdekelne? Very Happy
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptyVas. Aug. 29, 2010 8:52 pm

Ja semmi különös, csak már lemondtam róla. Alig van néhány ember a szakmában, én meg nem vagyok olyan törtető, szóval esélyem sincs. Anno. gondoltam majd elvégzek egy ilyen tanfolyamot, és majd milyen jó lesz scripteket fordítani... azóta már inkább angoltanár akarok lenni Smile LOL2
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzer. Szept. 22, 2010 5:41 pm

Nekem nagyon tetszett az évadnyitó Smile .
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee EmptySzer. Szept. 22, 2010 5:52 pm

IMÁDTAAAAAM!!!!

és a 2. részt nagyon nagyon várom, mert Britneys rész lesz!!!!
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Ajánlott tartalom





Glee Empty
TémanyitásTárgy: Re: Glee   Glee Empty

Vissza az elejére Go down
 
Glee
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Sorozatajánló-
Ugrás: