musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 A belső tenger

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

A belső tenger Empty
TémanyitásTárgy: A belső tenger   A belső tenger EmptySzomb. Május 08, 2010 11:29 pm

rendező: Alejandro Amenábar
író: Alejandro Amenábar, Mateo Gil
forgatókönyvíró: Alejandro Amenábar, Mateo Gil
zeneszerző: Alejandro Amenábar
operatőr: Javier Aguirresarobe
producer: Alejandro Amenábar, Fernando Bovaira
vágó: Alejandro Amenábar
make up: Jo Allen, Manolo Garcia

szereplő(k):
Javier Bardem (Ramón Sampedro)
Belén Rueda (Julia)
Lola Duenas (Rosa)
Mabel Rivera (Manuela)
Celso Bugallo (José)

Ramón Sampedro egy fiatalkori balesete következményeként már csaknem harminc éve él ágyhoz kötötten. Azóta az egyetlen kapocs, ami a külvilághoz köti, a tengerre néző szobájának ablaka és egyetlen vágya, hogy méltósággal fejezhesse be életét. Napjait azonban megváltoztatja két nő érkezése. Julia, az ügyvédnő azért jön, hogy segítsen az eutanáziára irányuló kérelem megszerzésében. Rosa, egy nő a faluból, aki megpróbálja meggyőzni őt arról, hogy mégis érdemes életben maradnia. Ramón rendkívüli személyisége mindkét nőt rabul ejti és arra készteti őket, hogy most először végiggondolják azokat az elveket, amelyek szerint saját életüket irányítják. Ramón tisztában van vele, hogy csak az képes segíteni neki az utolsó úton, aki igazából szereti őt.

Kb.fél órája fejeztem be a filmet és muszáj volt írnom róla pár mondatot.Eszméletlenül tetszett,régen láttam már ilyen megható filmet.Mind érzelmileg,mint gondolatilag felkavaró alkotás,melyet ha elkezdesz nézni,nem tudod abbahagyni.A fenti ismertető leír mindent,amit kell.Egy ember életéről (életéről?) szól,aki meg akar halni,de sajnos a törvény nem akar segíteni rajta.

Ádi: nem azért írtam ezeket be,hogy úgy érezd,ezzel elvan mondva minden és neked így már nem kell megnézned.Mivel az egész film e körül a téma körül forog az első perctől kezdve,így nem árultam el vele nagy titkot.A színészi játék az,amiért látnod kell neked,és a többieknek is!
Az aláfestő zene egyszerűen gyönyörű!
Kíváncsi vagyok,kinek hogy fog tetszeni.

A belső tenger Maradentro

A belső tenger 1748belsotenger01

A belső tenger Mare+dentro03

Javier Bardem-et eddig is nagyon szerettem,ezután az alakítás után már abszolút a top 5 között van nálam.Imádom,hogy mindenféle szerepet eltud játszani.Zseniális színésznek tartom.
Egyszer megnézném egy olyan filmben ahol ő és Jeffrey Dean Morgan ikreket játszanak! Very Happy


Jeffrey Dean Morgan
A belső tenger 0324_bardem_morgan Javier Bardem
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

A belső tenger Empty
TémanyitásTárgy: Re: A belső tenger   A belső tenger EmptyVas. Május 09, 2010 12:07 am

Az sokkal gázabb lett volna, ha elárulod a végét, de az alapsztori felvázolásával semmi gond nincsen.
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

A belső tenger Empty
TémanyitásTárgy: Re: A belső tenger   A belső tenger EmptyKedd Okt. 26, 2010 5:40 pm

Sikerült már megnéznie valakinek? Most néztem meg másodjára....még mindig szép film...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A belső tenger Empty
TémanyitásTárgy: Re: A belső tenger   A belső tenger Empty

Vissza az elejére Go down
 
A belső tenger
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
»  Karib-tenger kalózai 4

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Filmajánló-
Ugrás: