musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Ivett

Go down 
+4
Zsike
Csibebaba
Christophe
Ivett
8 posters
SzerzőÜzenet
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 5:51 pm

Sziasztok!

Ivett vagyok, a barátaim is így hívnak, csak a húgomnak engedélyezett egyéb becenév használata, de az titkos. Very Happy
24 éves vagyok, jelenleg otthon vagyok, és spanyolt tanítok vállalkozó szellemű emberkék számára!Smile Továbbá számos más spanyollal kapcsolatos feladatot, munkát is végzek. Közeljövős tervem, hogy Spanyolországban (esetleg Franciaországban, ha addig felfejlesztem a francia tudásomat) tanulhassak még egy keveset, és dolgozhassak, élhessek is persze.
A francia és én! Smile Szép történet, és elsősorban egy emberhez köthető. Ő Claire Keim. Véletlenül elcsíptem már vagy 3 éve a Zodiaque (nálunk Csillagjegyek) című sorozatot a tv-ben, megtetszett, és amikor rákerestem Claire-re a neten, kidobta, hogy a szintén nálunk is vetített Les yeux d' Hélène (Hélène szeme) című sorozat főcímzenéjét (EN RÊVANT) ő énekelte. Lassan-lassan felfedeztem a Je ne veux qu'elle című duettet Marc Lavoine-nal, majd a Youtube segítségével az Enfoirés szerepléseit. Smile Egyre inkább magával ragadt a személye, stíílusa, hangja, noha amikor megismertem, sokan annyit mondtak/tudtak csak róla, hogy színésznő, pedig hihetetlen, ahogy megragadja az embert, amikor énekel és él a színpadon.Smile Na, amikor már kellőképp a csodálójává váltam, elhatároztam, hogy valamilyen úton-módon, de elkezdek franciául tanulni, hogy a dalszövegeit (októberig még hivatalosan meg nem jelent dalainak szövegeit) igazán megérthessem. Nagy élmény vele kapcsolatban, hogy amikor az idei Foot-koncertre ajándékot készítettünk neki néhányan a fórumos csapatából, és azt sikeresen meg is kapta (fotó igazolja), akkor másnap az első dolga volt, hogy a fórumon egy igen hosszú üzenetben név szerint mindnyájunknak megköszönje. Very Happy Az ajándék egyébként egy képeslap-könyvecske volt, mindenki a saját városából küldte neki, egy kis üzenettel kiegészítve. A sok képeslap végül egy kis könyvként jutott el hozzá. Számomra nagyon jóleső érzés volt, hogy egyedüli nem franciaként üzenhettem neki, és tudom, hogy el is olvasta.
Miatta, az Enfoirés-koncertek szintén belopóztak az életembe. Nagyon sok, ismert dalt, ott ismertem meg. Zazie azóta a másik kedvencem, mióta ismerem ezt a kis csapatot.Smile Emlékszem, az Un point c'est tout, un point c'est toi...Enfoirés-verziója után kerültem Zazie-val közelebbi kapcsolatba. És, hogy még valakit említsek...Francis Cabrel. Nem tudom, kell-e bármit is mondani róla. Je t'aimais, je t'aime, je t'aimerais ...az első szám tőle, amit hallottam...azóta kedvenc ő is. Smile Várom már a dalt, amit Claire-nek írt, az albumára.
Igazából az Enfoirés által elég sok zenészt megismertem, és megkedveltem. Annyi csak, hogy ők hárman emelkednek ki számomra közülük. Smile

Ne haragudjatok, kicsit hosszú voltam! Valahogy mindig így sikerül, ha a francia zene szóba kerül! Smile

Kellemes napot mindenkinek!

Ivett
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 6:07 pm

Új taaaaaaaaaaag! Hát vannak még csodák! Very Happy Ennek mindig örülünk Smile ! Üdv itt Smile !
Vissza az elejére Go down
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 6:28 pm

Szia, Ivett!!! Üdv köreinkben!! Ha francia zenéről van szó, itt társaságra leltél. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 6:33 pm

Szia Ivett! Már is imádunk (L) Smile)))
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 6:38 pm

Köszönöm!!! Örülök, hogy örültök! Very Happy Újdonság lesz, hogy nem angolul vagy tört franciaságommal kell beszélgetnem ebben a témában! Smile Azt nem értem, hogy nem találtam ide idáig...hmm. Bocsi.
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 7:00 pm

Ó, ugyan már, emiatt igazán nem kell bocsánatot kérned! Ja, és azért sem haragszunk, ha sokat írsz Smile !
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 8:47 pm

Nincs is nagyobb boldogság egy új tagnál Smile Mi pedig már kommunikáltunk facebookon ;)
Hát akkor üdv köreinkben Smile

Amúgy spanyol tanítást cserélnél angol/franciára? hahaha
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 9:15 pm

Igen, már kommunikáltunk! Smile Lassan, de biztosan eljutottam ide.Smile Szívesen tanítok bárkit spanyolra, franciából pár hete sikerült a hobbi szintű, autodidakta módszerről egy külön órás , intenzív verzióra váltanom, rögtön belecsöppentem a mély vízbe, de izgi. Holnap lesz a következő órám! Very Happy Szóval, igazából most van, akinél tanulhatok, de spanyolból attól függetlenül segíthetek, és legfeljebb néha-néha bekérdezek egy-két dalszöveg-értési segítséggel kapcsolatban. Momentán Zazie - Je suis un homme című dalát fejtegetem...Smile
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 10:24 pm

Ivett írta:
Igen, már kommunikáltunk! Smile Lassan, de biztosan eljutottam ide.Smile Szívesen tanítok bárkit spanyolra, franciából pár hete sikerült a hobbi szintű, autodidakta módszerről egy külön órás , intenzív verzióra váltanom, rögtön belecsöppentem a mély vízbe, de izgi. Holnap lesz a következő órám! Very Happy Szóval, igazából most van, akinél tanulhatok, de spanyolból attól függetlenül segíthetek, és legfeljebb néha-néha bekérdezek egy-két dalszöveg-értési segítséggel kapcsolatban. Momentán Zazie - Je suis un homme című dalát fejtegetem...Smile

Én igazából a spanyolt majd csak el akarom kezdeni... egyszer. Ha lesz rá időm. De sajnos így 2 nyelvszakkal egy kicsit esélytelennek tartom... szeretném, de ez a 2 nyelv kitölti minden időmet. De am ha segítség kell, csak szólj ;)
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 11:08 pm

Szia Ivett! Én is üdvözöllek köreinkben,örülök,hogy ránk leltél! Smile Tényleg: hogy nem találtál eddig ide? Very Happy
A spanyol nekem is nagyon tetszik,világnyelvként érdemes lenne nekiveselkedni,de sajnos nekem sincs rá időm,még a franciára sincs,meg az az igazság,hogy egyedül rettentő nehéz nyelvet tanulni. Sad Olaszul is tanultam,de már 15 éve nem volt kivel beszélnem,így már azt sem tudom...
Nem tudom,említettem-e már valakinek,hogy átírattam a gyerekeket másik iskolába,és most negyediktől a fiam is franciát fog tanulni!!! Így talán nekem is több esélyem lesz végre az alapoktól a nyelv elsajátítására.
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyHétf. Aug. 23, 2010 11:56 pm

Bonneetoile írta:
Szia Ivett! Én is üdvözöllek köreinkben,örülök,hogy ránk leltél! Smile Tényleg: hogy nem találtál eddig ide? Very Happy
A spanyol nekem is nagyon tetszik,világnyelvként érdemes lenne nekiveselkedni,de sajnos nekem sincs rá időm,még a franciára sincs,meg az az igazság,hogy egyedül rettentő nehéz nyelvet tanulni. Sad Olaszul is tanultam,de már 15 éve nem volt kivel beszélnem,így már azt sem tudom...
Nem tudom,említettem-e már valakinek,hogy átírattam a gyerekeket másik iskolába,és most negyediktől a fiam is franciát fog tanulni!!! Így talán nekem is több esélyem lesz végre az alapoktól a nyelv elsajátítására.

Köszönöm neked is az üdvözlést! Smile Hát komolyan nem tudom, hogy kerültem el eddig benneteket, de hát mindennek megvan a miértje, ennek is biztos oka volt.
Abszolút egyetértek veled abban, hogy kontroll nélkül, egyedül elég nehéz tanulni, nagy elhivatottság, sok önszorgalom és szerintem legalább egy-két egyéb idegennyelv ismerete is szükséges. Nekem nagyon sokat segít a spanyol a franciánál, könnyebben túltettem magam nyelvtani kérdéseken még tanár nélkül is, de azért nagyon jó érzés újra kicsit diáknak lenni úgy igazán, és úgy tanulni a franciát. Nagyon sok időm nekem sincs, de erre most külön időt szenteltem, mert céljaim lennének vele később. Smile Jó, hogy nálatok suliban tanulható a francia. Felénk angol, német mánia van, most már talán képbe kerül az olasz is és a francia is, de például a spanyolt még mindig csak külön órában lehet tanulni...nálam.Smile Egyedül vagyok, mint a kisujjam. Very Happy Én népszerűsítem, úgymond...

Rita! Köszi, ha segítesz, néhány dalnál fent szoktam akadni...pedig szorgosan szótározok, meg minden de a komolyabb nyelvtani és irodalmi jelenségekkel még nem bírok el...és amennyire jól beválasztom a dalokat, amik érdekelnek...mind a valóban szép és/vagy komoly kategóriába tartozik. Zazie külön fogalom nekem néha, Francis Cabrel-nek is szimbólumokkal teli dalaiba is bele-, belebotlok...és Claire-nél is annyira látszik, hogy saját, mély érzelmeket megfogalmazó szövegei vannak, mivel nem a legegyszerűbb szerkezetekkel fogalmaz...sőt Very Happy De jó tréning! Very Happy
Vissza az elejére Go down
galanm

galanm


Hozzászólások száma : 650
Join date : 2009. Jul. 10.
Age : 35

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyKedd Aug. 24, 2010 6:56 am

Szia Ivett! Üdv a fórumon Smile
Vissza az elejére Go down
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyKedd Aug. 24, 2010 9:04 am

Ivett, tudom, milyen érzés, ugyanis én 14 évesen ugyanígy kezdtem el tanulni a franciát, mégpedig a Rómeó és Júlia dalszövegekkel. És én is mindig azokba választottam bele, amiknek nagyon nehéz szövegük volt. És hát mivel musical, ezért tele szimbólumokkal és választékos kifejezésekkel... Kaptam szótárat karácsonyra, aztán kis nyelvtani könyveket is, és így úgy-ahogy sikerült lefordítanom az összes dalt. Ezért én 9.-ben nagy előnnyel indultam a többiekkel szemben a francia órákon, de mondom, nem volt egyszerű.

Egyébként hozzám is nyugodtan fordulhatsz, ha segítség kell franciából, imádok franciáról és franciára fordítani (persze, nem a gazdasági szövegeket, amiket mostanában kel csinálnom, mivel ezt tanulom... BGF külker szak.. Very Happy). Anno a Rómeó után még a Notre Dame de Paris-t is lefordítottam, na az már egyszerűbb volt (valószínű azért, mert már nem teljesen nulla tudással indultam neki, meg amúgy szerintem a szövegek is könnyebbek voltak).
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyKedd Aug. 24, 2010 12:54 pm

Bonneetoile írta:
Olaszul is tanultam,de már 15 éve nem volt kivel beszélnem,így már azt sem tudom...

Buon giorno principessa! Como sei bella! Smile

Egyébként tök érdekes, hogy írjátok, hogy dalokkal kezdtétek, mert én is Maé miatt Smile. Aztán ha nem leszek elég jó most majd, akkor ősszel megint el kéne kezdenem magántanárhoz járnom belőle!


A hozzászólást Christophe összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 24, 2010 10:04 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyKedd Aug. 24, 2010 9:52 pm

Jajjjjj de édes vagy!!!! Köszönöm szépen!! Smile Ezt megértettem!! Very Happy
Tényleg a dalokkal kezdi az ember,talán azért,mert a zene áll a legközelebb mindenkihez...azt mindenki szereti.
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyKedd Aug. 24, 2010 10:03 pm

Igaz. És nincs mit Smile . Viszont az idézést meg jól eltoltam... na, megyek, kijavíatom!


A hozzászólást Christophe összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 24, 2010 10:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyKedd Aug. 24, 2010 10:14 pm

Viszont az idézést meg jól eltotalm... na, megyek, kijavíatom!

Ahogy ezt az írást is... Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére Go down
Royal4

Royal4


Hozzászólások száma : 656
Join date : 2009. Jul. 28.
Age : 40
Tartózkodási hely : Gödöllő

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyKedd Aug. 24, 2010 10:32 pm

Szia Ivett, jó hogy te is tag lettél! Smile
Vissza az elejére Go down
http://www.myspace.com/tantoandras
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett EmptyKedd Aug. 24, 2010 10:50 pm

Nem tudom, hogy mi van velem mostanában... javítottam azt is Smile . Köszi, hogy szóltál!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ivett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ivett   Ivett Empty

Vissza az elejére Go down
 
Ivett
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: A tagoktól a tagoknak :: bemutatkozás-
Ugrás: