musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Drakula

Go down 
SzerzőÜzenet
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Drakula Empty
TémanyitásTárgy: Drakula   Drakula EmptyVas. Aug. 22, 2010 2:58 pm

Drakula
(Dracula)

színes, magyarul beszélő, amerikai horror, 123 perc, 1992
16 éven aluliak számára nem ajánlott

rendező: Francis Ford Coppola
író: Bram Stoker
forgatókönyvíró: James V. Hart
zeneszerző: Wojciech Kilar
operatőr: Michael Ballhaus
jelmeztervező: Eiko Ishioka
látványtervező: Thomas E. Sanders
vágó: Anne Goursaud, Glen Scantlebury, Nicholas C. Smith

szereplő(k):
Sir Anthony Hopkins (Abraham Van Helsing professzor/Chesare)
Gary Oldman (Drakula)
Keanu Reeves (Jonathan Harker)
Winona Ryder (Mina Murray/Elisabeta)
Monica Bellucci (Drakula menyasszonya)
Sadie Frost (Lucy Westenra)
Cary Elwes (Lord Arthur Holmwood)
Richard E. Grant (Dr. Jack Seward)
Bill Campbell (Quincey P. Morris)
Tom Waits (Renfield)


Drakulát, a véreskezű vajdát évszázadokkal ezelőtt eltemették, teste mégsem omlott porrá. Hírlik, hogy sírjából éjjelente borzongató kalandra indul és harapása után mind többen csatlakoznak a temetők mélyén bolyongó vámpírok seregéhez. A félelmetes teremtményt emésztő vágyakozás gyötri elhunyt hitvese után. Egy napon a kastélyba vetődő idegen, Jonathan Harker medáljában meglátja egy lány arcképét, aki kísértetiesen hasonlít egykori asszonyára és útra kel, hogy megkeresse a gyönyörű lányt. London lakói azonban nem készültek fel a pokoli teremtmény érkezésére.

Ááááááá, imááááádoooom!!!!! Zsu, igazad volt, tényleg nem olyan vészes és nem is olyan ijesztő. Az egyik legjobb film, amit láttam. Könyvben is imádtam, és a filmet is, bár sok mindenben eltért a könyvtől (pl. belevittek egy vadiúj szálat, ami miatt Mina karaktere kevésbé volt szimpatikus, mint a könyvben...). Gary Oldmant és Keanu Reeves-t imádtam, és Sadie Frost is nagyot alakított Lucy szerepében (erről jut eszembe, hogy a kriptás jelenet azért továbbra is undi volt...). Itt egyébként Keanu nagyoooon jól nézett ki, totál belezúgtam.
Egyszóval nagyon tetszett, igazi vámpírsztori, és annak ellenére, hogy horror, még jó párszor meg fogom nézni. cheese
Drakula Draculaffc

Drakula Dracula

Drakula Oldman3

Drakula Dracula

Drakula 0

Drakula 110798_1

Drakula 110799_1

Drakula 110802_1
Vissza az elejére Go down
 
Drakula
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Filmajánló-
Ugrás: