musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Ház a tónál

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyVas. Aug. 22, 2010 2:36 pm

Ház a tónál
(The Lake House)

színes, magyarul beszélő, amerikai romantikus dráma, 105 perc, 2006
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott

rendező: Alejandro Agresti
forgatókönyvíró: David Auburn
operatőr: Alar Kivilo
jelmeztervező: Deena Appel
zene: Rachel Portman, Prince, Paul M. van Brugge
producer: Doug Davison, Roy Lee
látványtervező: Nathan Crowley
vágó: Alejandro Brodersohn, Lynzee Klingman

szereplő(k):
Sandra Bullock (Kate Forster)
Keanu Reeves (Alex Wyler)
Shohreh Aghdashloo (Anna Klyczynski)
Dylan Walsh (Morgan)
Christopher Plummer (Simon Wyler)
Willeke van Ammelrooy (Kate anyja)
Lynn Collins (Mona)

Kate egy chicagói kórházban vállal állást, ezért megválik a bérelt tóparti háztól. A postaládában üzenet hagy a következő bérlőnek, melyben kéri, hogy az ide érkező leveleit továbbítsa neki. Amikor a következő bérlő, Alex az építész megérkezik, teljesen más kép fogadja. A ház elhanyagolt, sűrűn be van nőve gazzal. Alex elhatározza, hogy rendbe hozza a házat. Egy különös eset arra sarkallja, hogy elővegye Kate levelét és válaszoljon rá. Kiderül, hogy Alex és Kate kétévnyi távolságban él egymástól. Levelezni kezdenek egymással, és kapcsolatuk egyre jobban elmélyül.


Bemutató dátuma: 2006. augusztus 10. (Forgalmazó: Intercom)

Nekem személy szerint nagyon tetszett, bár egy kicsit bonyolult volt az elején megérteni, hogy mi van. Csak azoknak ajánlom, akik ki tudják kapcsolni az agyuk realitásérzékeit, mert itt tényleg nincsenek reális vagy ésszerű dolgok. Egy kellemes kis limonádé, könnyes szerelmi jelenetek nélkül - ami egyébként nem hiányzik belőle. Viszont nagyon szép kis film, ha tehetitek, nézzétek meg.
Nekem mondjuk Keanu Reeves személye is nagyon vonzó volt, és erősen befolyásolt abban, hogy megnézzem a filmet... Hiába na, a Drakula óta imádom!!! LOL2

Ház a tónál 92501_1

Ház a tónál 92505_1

Ház a tónál 92499_1

Ház a tónál 92493_1

Ház a tónál 92498_1
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyVas. Aug. 22, 2010 8:27 pm

Na, ez anno engem is érdekelt. Ahogy a képeken látom, azért találkoznak. Vagy csak képzelik/máshogy? Persze ne áruld el. Csak annyit, hogy lesz magyarázat arra, hogy hogy írnak egymásnak az időn keresztül, vagy nem? Mert ha lesz, akkor megnézem, de ha nem, akkor nem Smile .
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyVas. Aug. 22, 2010 10:16 pm

Kb. háromszor néztem meg,mire úgy-ahogy megértettem,de még most sem teljesen tiszta.Itt az ideje,hogy újra megnézzem....Szerintem mindenképp érdemes megnézned,legalább elmondod te is róla a véleményed! Smile

Barbi,csak most kezdted megszeretni Keanut????Én legalább 15 éve szeretem,nekem nagyon tetszik a színészi játéka.
Vissza az elejére Go down
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyHétf. Aug. 23, 2010 9:08 am

Hát, konkrétan nem mondják meg, hogy hogy történik ez a levelezés az időn keresztül, de ha érdekel, akkor én elmondhatom egy mondatban, mert azért lehet sejteni. Smile

Zsu, igen, mert nekem régen Keanu neve valahogy nagyon a Mátrixszal függött össze, és így nem igazán tudtam máshoz kapcsolni... De most már tudom cheese
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyHétf. Aug. 23, 2010 2:05 pm

Hát, ha lehet sejteni, akkor megnézem Smile .

EDIT: Megnéztem, de egyáltalán nem sejtem Very Happy ! Ha te igen (és gondolom igen), akkor áruld el kérlek! Egyébként a film nem volt rossz, tényleg megérte megnézni. Volt benne pár aranyos poén, meg a naplemente a háznál nagyon tetszett!
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyHétf. Aug. 23, 2010 11:21 pm

Ádi,nem tudom,mennyire szereted a könnyed kis limonádékat,de szívből tudom neked ajánlani az egyik nagy kedvencemet (ami mellesleg Ritunak is kedvence Smile ) a Napsütötte Toszkána című filmet,és az Éjjel a parton-t Richard Gere-rel és Diane Lane-nel.
Vissza az elejére Go down
Ivett

Ivett


Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Aug. 23.
Age : 38
Tartózkodási hely : Kiskunhalas

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyKedd Aug. 24, 2010 12:15 am

Juuj, Lake House!!! Very Happy Kérdezzetek bátran, ha valami nem tiszta! Egyik kedvenc filmem a az abszolút kedvenc Sandra Bullock-tól! Very Happy Annyit előzetesen, hogy a "postaládán keresztül hogy lehet 2 év különbséggel levelezni" című kérdésre nincs válasz a filmben, ezt el kell fogadni, mint egy adott körülményt, lehetőséget. Smile
Vissza az elejére Go down
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyKedd Aug. 24, 2010 8:55 am

Na, hát szerintem lehetett sejteni, hogy ott a tónál van valami időkapu szerű, és ezáltal a postaláda is egy ilyen. De mondom, ez csak FELTÉTELEZÉS, mert konkrétan tényleg nem mondják. De hát örülök, hogy tetszett, szerintem is érdemes megnézni. Smile

Zsu: az Éjjel a parton is nagyon jó, azt is mostanában láttam. tényleg szép film volt az is, csak szomorú.... Sad
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyKedd Aug. 24, 2010 12:56 pm

Hát, én inkább a víjgáték/dráma/romantika közegben mozgok, nagy ritkán egy olyan horror is becsúszik, ami nem is horror, szóval nem tudom, hogy a limonádé pontosan mit takar. Pl. ez a film az volt? Vagy a Séta a múltba?
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyKedd Aug. 24, 2010 10:43 pm

A Séta a múltba egyszerűen gyönyörű volt!! A limonádét a macsók a nyálas filmekre szokták mondani,az olyanokra ahol az érzelmek kapják a főszerepet,tehát szinte minden limonádé,ami érzelmes,romantikus és megérinti az ember lelkét. Megnézted a Napsütötte Toszkánát? Érdekelne a véleményed..
Vissza az elejére Go down
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál EmptyKedd Aug. 24, 2010 10:51 pm

Be van tervezve Smile . Szerintem holnap sort kerítek rá, ha tudok tölteni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ház a tónál Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház a tónál   Ház a tónál Empty

Vissza az elejére Go down
 
Ház a tónál
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Filmajánló-
Ugrás: