musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Stanley, a szerencse fia

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Stanley, a szerencse fia Empty
TémanyitásTárgy: Stanley, a szerencse fia   Stanley, a szerencse fia EmptyHétf. Aug. 16, 2010 7:42 pm

Stanley, a szerencse fia
(Holes)

színes, magyarul beszélő, amerikai családi kalandfilm, 117 perc, 2003
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott

rendező: Andrew Davis
forgatókönyvíró: Louis Sachar
operatőr: Stephen St. John
jelmeztervező: Aggie Guerard Rodgers
zene: Joel McNeely
producer: Mike Medavoy, Andrew Davis
látványtervező: Maher Ahmad
vágó: Thomas J. Nordberg, Jeffrey Wolf

szereplő(k):
Sigourney Weaver (Warden Walker)
Jon Voight (Marion Sirvio/Mr Sir)
Shia LaBeouf (Stanley Yelnats)
Tim Blake Nelson (Pendanski)
Patricia Arquette (Kathryn Barlow)
Scott Plank (Trout/Csuka Walker)
Roma Maffia (Carla Morengo)

Azt tartják, hogy a Yelnats családon átok ül mióta negyedik Stanley Yelnats ük-ükapja összetűzésbe keveredett egy nagyhatalmú jósnővel. Miután életében őt is és apját is sorra éri a balszerencse, Stanley egy cseppet sem kételkedik az átok valódiságában.
Egy napon beüt az igazi nagy pech is, méghozzá egy pár tornacsuka képében, ami látszólag szó szerint az égből pottyan Stanley orra elé. A fiú felveszi a pár cipőt, és nem sokkal később már a bíró előtt áll: kiderül ugyanis, hogy a lábbeli lopott volt! Stanleyt fiatal korára való tekintettel egy javító-táborba küldi "bűnéért" a bíró. A sivatag közepén, több száz mérföldre minden lakott településtől egy látszólag szökésbiztos intézményben elkezdődik Stanley nagy kalandja. A javító-tábor vezetői érdekes módját választották a kis gazfickók átnevelésének: a fiúknak mindennap egy nagy, szabályos lyukat kell ásniuk a tábor körül, csak akkor térhetnek nyugovóra. A fiúk azonban kezdenek gyanakodni, hogy nemcsak a munka nemesít mondás miatt kell lapátolniuk a homokot. Az intézmény vezetője ugyanis kikötötte: ha bármit találnak ásás közben, azonnal jelenteniük kell. Lehet, hogy a sivatag homokja titkokat rejt? Lehet, hogy mindez összefügg a Yelnats család átkával?


Talán a legjobb filmadaptációja egy könyvnek, nagyon pontosan követi a regény mozzanatait. Talán azért, mert az író volt a forgatókönyvíró is... Nekem már a regény is nagy kedvencem volt, és a filmet is imádtam!!! (az elmúlt egy hónapban kétszer néztem meg) És fel se ismertem Shia LaBoeuf-t Stanley szerepében, pedig tudtam, hogy valahonnan ismerős... LOL2
Egyszóval csak ajánlani tudom a filmet!!!!

Stanley, a szerencse fia 53942_1

Stanley, a szerencse fia 53944_1

Stanley, a szerencse fia 25660_1
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Stanley, a szerencse fia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stanley, a szerencse fia   Stanley, a szerencse fia EmptyHétf. Aug. 16, 2010 9:35 pm

Minden percét imádom ennek a filmnek!!! Tényleg szinte ugyanaz,mint a könyv,azt is háromszor olvastam! A filmet viszont legalább 13-szor láttam!!! Very Happy
Bármikor vevő vagyok az újbóli megnézésére..... Sam és Kate!!! kellemes,könnyű délutáni családi mozi..teljesen ott van.Én is csak ajánlani tudom...
Szerintem aki egyszer megnézi,megnézi majd másodjára is!

MEGJAVÍTHATOM!! (aki látta,érti)
Vissza az elejére Go down
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Stanley, a szerencse fia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stanley, a szerencse fia   Stanley, a szerencse fia EmptyKedd Aug. 17, 2010 9:31 am

Bonneetoile írta:
MEGJAVÍTHATOM!! (aki látta,érti)

Hát komolyan mondom, ennél már majdnem sírtam... Annyira megható volt az összes Sam és Kate jelenet!!!! Sad
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Stanley, a szerencse fia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stanley, a szerencse fia   Stanley, a szerencse fia Empty

Vissza az elejére Go down
 
Stanley, a szerencse fia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Filmajánló-
Ugrás: