musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 A szerelem hullámhosszán

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

A szerelem hullámhosszán Empty
TémanyitásTárgy: A szerelem hullámhosszán   A szerelem hullámhosszán EmptySzer. Aug. 11, 2010 11:29 am

Hát, ez sem egy mostani film, de én imádtam!!!

A szerelem hullámhosszán
(Sleepless in Seattle)



Színes, magyarul beszélő, amerikai romantikus vígjáték, 105 perc, 1993
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott

rendező: Nora Ephron
forgatókönyvíró: Jeffrey Arch, Nora Ephron, David S. Ward
zeneszerző: Marc Shaiman
operatőr: Sven Nykvist
vágó: Robert M. Reitano

szereplő(k):
Tom Hanks (Sam Baldwin)
Rita Wilson (Suzy)
Meg Ryan (Annie Reed)
Bill Pullman (Walter)
Ross Malinger (Jonah Baldwin)
Victor Garber (Greg)
Tom Riis Farrell (Rob)
Carey Lowell (Maggie Baldwin)

Karácsony este a rádióban egy talk-show műsorvezetője álmokról, vágyakról, kívánságokról kérdezi a hallgatókat. Egy seattle-i kisfiú betelefonál és az édesapjának kér segítséget, aki felesége halála óta magányosan neveli őt. Annie-t (Meg Ryan), a bájos, házasság előtt álló lányt, aki autóvezetés közben a rádió éjszakai műsorát hallgatja, valósággal elvarázsolják a kisfiú és az édesapa (Tom Hanks) megindító szavai. A messzi távolból úgy érzi, épp a nagy ő hangját hallja a rádió hullámhosszán. Elhatározza, hogy kerül, amibe kerül, elindul és megkeresi az ismeretlent, akiben felismerni vélte az "igazit".

Díjak és jelölések:
BAFTA-díj (1994) - Legjobb eredeti forgatókönyv jelölés: Jeffrey Arch, Nora Ephron, David S. Ward
BAFTA-díj (1994) - Legjobb filmzene jelölés: Marc Shaiman
Golden Globe díj (1994) - Legjobb színész - zenés film és vígjáték kategória jelölés: Tom Hanks
Golden Globe díj (1994) - Legjobb színésznő - zenés film és vígjáték kategória jelölés: Meg Ryan
Golden Globe díj (1994) - Legjobb film - zenés film és vígjáték kategória jelölés
Oscar-díj (1994) - Legjobb eredeti forgatókönyv jelölés: Nora Ephron

Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

A szerelem hullámhosszán Empty
TémanyitásTárgy: Re: A szerelem hullámhosszán   A szerelem hullámhosszán EmptySzer. Aug. 11, 2010 10:26 pm

RENGETEGSZER láttam már,és mindig megérint..... annyira aranyos,amikor a kisfiú azt mondja,hogy: "a mami egészben megtudta pucolni az almát"...

Nem gondoltam volna,hogy már 17 éves a film,pedig tudtam,hogy a kilencvenes évek elején készült..
Hasonló kategóriájú a Szerelem hálójában és minő meglepő,szintén ők játszanak benne....(Meg&Tom) Smile

Gondolom,te nem most láttad először...????
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

A szerelem hullámhosszán Empty
TémanyitásTárgy: Re: A szerelem hullámhosszán   A szerelem hullámhosszán EmptyCsüt. Aug. 12, 2010 10:40 am

Dede... most Very Happy és tényleg imádtam Smile Mostanában rengeteg 80-90es évek beli filmet nézek, meg Meg Ryan hetet tartok: minden nap 1 Meg Ryan film.
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Ajánlott tartalom





A szerelem hullámhosszán Empty
TémanyitásTárgy: Re: A szerelem hullámhosszán   A szerelem hullámhosszán Empty

Vissza az elejére Go down
 
A szerelem hullámhosszán
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A szerelem hálójában

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Filmajánló-
Ugrás: