musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 200 Pounds Beauty (Minyeo-neun goerowo)

Go down 
SzerzőÜzenet
Christophe

Christophe


Hozzászólások száma : 844
Join date : 2009. Jul. 06.
Age : 35

200 Pounds Beauty (Minyeo-neun goerowo) Empty
TémanyitásTárgy: 200 Pounds Beauty (Minyeo-neun goerowo)   200 Pounds Beauty (Minyeo-neun goerowo) EmptyHétf. Júl. 19, 2010 1:27 pm

Már vagy három éve meg akarom nézni, de még csak most sikerült. Az alapsztori az, hogy van egy gyönyörű énekesnő, aki énekelni viszont nem tud. Helyette a színfalak mögött Han-na (Kim Ah Joong), egy másik lány énekel, akinek ugyan nagyon jó a hangja, de finoman szólva is eléggé túlsúlyos és csúnya. Han-na bele van esve az "ügynökébe", Sang Jun-ba (Ju Jin-Mo), és sokat ábrándozik róla, azonban egy idő után képtelen belátni, hogy ilyen külsővel esélye sincsen nála. Mivel szabadidejében otthon mellékállásban telefonszexre éhező férfiakkal társalog, meg tudja zsarolni az egyik "kliensét", aki plasztikai sebész, s eléri nála, hogy titokban megműtse. Ez azonban nem megy egyik percről a másikra, ezért eltűnik a színről egy évre, ezzel persze nem kis gondot okozva, mivel eltűnése után kénytelenek elhalasztani az "énekesnő" második albumát. Nem adják fel azonban; Han-na helyére énekesnőt keresnek, amire a lány is jelentkezik új külsőjével...


200 Pounds Beauty (Minyeo-neun goerowo) D7c784f87101f0full
Kim Ah Joong

Igaz, kicsit csajos filmnek tűnhet, és hát végül is az is, de nekem mégis nagyon tetszett. Igazából két fő motívum van benne: a humor, és az, hogy nagyon megható tud lenni. Persze akad benne romantika is, meg dráma (dráma nélkül azért elég nehéz lenne meghatónak is lennie) és mint az a sztoriból sejthető, egy kis zene. Aki együtt tud érezni akár csak egy kicsit is, annak biztos tetszeni fog a film, hát még az, aki hasonló helyzetben van/volt. Olyan nagyon sokat nem tudok írni anélkül, hogy spoilerezzek, de a karakterek jók, a színészek engem simán megvettek (főleg Ah Joong, de amúgy tényleg, még a közönségben a statiszták is nagyon jók), a hangulat a két fő motívumnak köszönhetően ingadozó (de én pont ezt szeretem), és akit nem zavar a koreai nyelv, az még a zenét is élvezni fogja( sőt, van, hogy angolul énekelnek benne). Én ismertem már a film tulajdonképpeni betétdalát, az Ave Maria-t (hivatalosan csak Maria), és lehet, hogy csak ezért, de szerintem nagyot ütött mindegyik jelenet, amiben ez felcsendült!!! De nem csak ez a szám zseniális, hanem az összes többi is, rendesen megteremtik a hangulatot. Az egyetlen negatívum, amit fel tudok hozni, az a gyatra angol felirat, amivel néztem (bele van égetve a filmbe), de ez ugye nem a készítők hibája. Szóval én mindenkinek ajánlom!

Érdekességképpen még meg kell említenem, hogy annak ellenére, hogy Kim Ah Joong nem énekes, nem egy dalt énekel a filmben (köztük az Ave Maria-t is), és nem is rossz a hangja. Ami ennél talán még érdekesebb, hogy ő is, csakúgy, mint a filmben a karaktere, alávetette magát műtéteknek. Nem tudom, hogy ez mennyire megerősített, mindenesetre a (koreai) médiában említik, és még találtam is róla egy "előtte/utána" képet:

200 Pounds Beauty (Minyeo-neun goerowo) Kimajoongba
Vissza az elejére Go down
 
200 Pounds Beauty (Minyeo-neun goerowo)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Filmajánló-
Ugrás: