musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Szerelmes Shakespeare

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Szerelmes Shakespeare Empty
TémanyitásTárgy: Szerelmes Shakespeare   Szerelmes Shakespeare EmptyVas. Május 23, 2010 12:26 am

Shakespeare in Love

Szerelmes Shakespeare 12263-b-shakespeare-in-love

Szerelmes Shakespeare 69726_1

Szerelmes Shakespeare 69723_1

Szerelmes Shakespeare 69717_1

rendező: John Madden
szereplő(k):
Joseph Fiennes (William Shakespeare)
Gwyneth Paltrow (Viola De Lesseps)
Judi Dench (Erzsébet királynő)
Geoffrey Rush (Philip Henslowe)
Simon Callow (Mr. Tilney)
Colin Firth (Lord Wessex)
Tom Wilkinson (Hugh Fennyman)
Ben Affleck (Ned Alleyn)


A film William Shakespeare és Viola de Lesseps a gazdag kereskedő, Sir Robert De Lesseps lányának tiltott szerelméről szól.
A film azzal kezdődik, hogy a színház vezetőjének, Philip Henslowe-nak hatalmas adóssága van az uzsorás Hugh Fennyman felé. Ezért Henslowe felajánlja Shakespeare legújabb komédiájának bevételét fizetségül. Ez a darab a Rómeó és Ethel, a kalóz lánya, amit később átdolgoztak, néhány komikus karaktert kiírtak belőle és Rómeó és Júlia néven lett ismert tragédia.
Shakespeare, alkotói válságban szenved, de elkezdi a meghallgatásokat Rómeó szerepére. A fiatal Viola de Lesseps álma, hogy színész lehessen, de abban a korban, csak férfiak lehettek színészek ezért, férfinak öltözik, és Thomas Kent néven elmegy a meghallgatásra. Itt találkozik Shakespeare és Viola, miután kiderül Viola valódi személye Will rögtön beleszeret, és az új szerelemtől ihletet kap, és lázasan írni kezd.
Shakespeare házas, bár hivatalosan még nem vált el feleségétől. Viola szülei pedig soha nem engedik meg, hogy egy olyan közemberhez menjen feleségül mint Shakespeare. Sőt, Viola szülei, már az eljegyzést is elrendezték Lord Wessex-szel.


Gondban van 1593 nyarán William Shakespeare. A londoni színházi élet ifjú titánja alkotói válságban szenved, semmilyen épkézláb ötlet nem jut az eszébe. Akárhogy sürgetik a mecénások és a színházigazgatók, képtelen folytatni legújabb darabját. Leginkább múzsára lenne szüksége. Amikor megismerkedik a gyönyörű Lady Violával, nyomban szerelemre gyullad iránta. Az ihlet visszatér és William a maga érzelmét szövi új darabja soraiba. Ám a sors közbeszól, Erzsébet királynő parancsára Lady Violának hozzá kell mennie Lord Wessexhez.Bemutató dátuma: 1999. március 4.


A hozzászólást Zsike összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Május 23, 2010 7:33 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Szerelmes Shakespeare Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szerelmes Shakespeare   Szerelmes Shakespeare EmptyVas. Május 23, 2010 12:27 am

Áh most ez a kedvenc filmem és hát oda vagyok Joseph Fiennes -ért Very Happy
Vissza az elejére Go down
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Szerelmes Shakespeare Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szerelmes Shakespeare   Szerelmes Shakespeare EmptyVas. Május 23, 2010 9:00 pm

Csodálatos nagyon beleszerettem a filmbe Very Happy
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Szerelmes Shakespeare Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szerelmes Shakespeare   Szerelmes Shakespeare EmptyVas. Május 23, 2010 9:30 pm

És megszerezted már? Smile
Vissza az elejére Go down
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Szerelmes Shakespeare Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szerelmes Shakespeare   Szerelmes Shakespeare EmptyVas. Május 23, 2010 11:51 pm

Igen vagy is letöltöttem de ez így nem a legjob. írtam a másik topicba:)
Vissza az elejére Go down
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Szerelmes Shakespeare Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szerelmes Shakespeare   Szerelmes Shakespeare EmptyHétf. Május 24, 2010 9:32 am

Jaj, ezt a filmet én is nagyon szeretem!!!! cheese
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Szerelmes Shakespeare Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szerelmes Shakespeare   Szerelmes Shakespeare Empty

Vissza az elejére Go down
 
Szerelmes Shakespeare
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Filmajánló-
Ugrás: