musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Biográfia

Go down 
SzerzőÜzenet
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Biográfia Empty
TémanyitásTárgy: Biográfia   Biográfia EmptySzomb. Júl. 04, 2009 2:05 pm

Gyermekkor...

Alizée 1984. augusztus 21-én született Ajaccioban, a szépség szigetén (Korzika). Ott töltötte boldog gyermekéveit családi körben szüleivel és öccsével, Johann-nal.
Már kis korától vonzotta a színpad és a mûvészet. Táncórákra járt az ajaccioi „Látvány tánciskolába", s a színpadon is nyitogatta szárnyait: egy Patrick Foiri darabban is táncolt. Tovább folytatta a tánc- és énekórákat a színházban is. Már akkor is vasakarattal és mûvészvénával rendelkezett. Rajzversenyeken is kiválóan szerepelt, egyik nyertes pályázata után - melyet a korzikai légitársaság írt ki egy repülõgép külsõ megjelenésére - a kis korzikai rajzai alapján fényezett repülõgép megkapta az Alizée nevet.

Sztármagvak...

1999. novemberében érkezik a Graines de Stars (Sztárpalánták) stúdiójába, s részt vesz Laurent Boyer mûsorában a válogatáson. Alizée ezen idõszakban profi táncos akart lenni, mégis az „ének" kategóriában alakított emlékezetest. Daniel Balavoine „La vie ne m'apprend rien" („Az élet engem nem tanít semmire") c. számát adta elõ, s kiválasztották, tovább jutott. Decemberben Párizsba kellett utaznia, elsõ stúdió-próbájára, ahol Jennifer Lopez „Waiting for tonight"c. számát gyakorolta. A cél hangjának fejlesztése, a profi körülmények szokása, s a mûsorban énekelendõ dal kiválasztása volt. 2000. február 25-én tehát elérkezett Alizée számára elsõ televíziós szereplésének ideje. Axelle Red „Ma priere" („Az én imám") c. számát adta elõ. Megnyerte ezt a fordulót, s a következõ mûsorban meg kellett védenie helyezését. 2000. április 14-én újra sikert aratott, s már mindenki alig várta, hogy Alizée ismét megjelenjen a képernyõkön. Már nem kellett rá sokat várni.

Myléne és Laurent... egy nagy kaland kezdete

Ezekben az idõkben Alizée párizsi barátainak tudtára jutott, hogy híres producerek keresnek egy fiatal elõadót. Elküldte hát az addigi tv-adásokat prezentációs anyagként, s kiválasztották õt a stúdiópróbákra Párizsban. Találkozott Laurent Boutonnat-val is, de akkor még nem tudta, ki is valójában ez a férfi. Csak a Myléne Farmer-rel való találka után lett számára világos, mi is zajlik körülötte.

Alizée felénekli a „Moi...Lolita" („Én...Lolita") c. számot és leforgatja a klippet. A kislemez 2000. július 4-én jelenik meg a lemezboltokban. Máris siker övezte. Mégis, Alizée csak szeptemberben kezdte el reklámozni is a kislemezt. Kockázatos, de sikeres vállalkozás volt. A mai napig csak Franciaországban 1.500.000 példányt vásároltak az emberek.
A siker beindult, máris az „Alizée-jelenség"-rõl beszélt a sajtó.

Az év felfedezettje... Alizée


Pusztán 4 hónapnyi karrier után, 2000. december 6-án megkapja élete elsõ díját, az „M6 az év frankofón felfedezettje" díjat. Alig foghatta fel az eseményeket, 2001 februárjában, két hónappal a „Gourmadises" („Nyalánkságok") c. albuma, s második kislemeze, a „L'Alizé" („Passzátszél") után megkapta az NRJ Music-tól is az év felfedezettje díjat. S ez még csak a kezdete volt azon elismerés-özönnek, amely ezek után után következett. Az albumból 800.000 példány talált gazdára.

Alizée Odüsszeiája...

2001-ben 16 évesen õ volt a legfiatalabb mûvész, aki szerepelhetett az Enfoirés-n (jótékonysági koncertsorozat), s nyugodt lélekkel fogadták be a társulatba a legrégebbi, oszlopos tagok is.
Ezen évben 2 kislemez jelent meg, a „Parler tout bas" („Nagyon halkan beszélni") és a „Gourmandises", mindkettõ sikerrel.
Ekkor még keveset szerepelt a tv-ben, elsõ igazi megjelenései 2002-re tehetõek Franciaországban, többek között amikor másodszor is szerepelt a Enfoirés-n.

Alizée...Sikertörténet a határokon túl is...

2002-ben Alizée nem szerepelt sokat Franciaországban, de a szomszédoknál annál inkább! Találkozott a sikerrel és a rajongókkal egész Európában: Németország, Olaszország, A Benelux Államok, Spanyol- és Oroszország... s egy kicsit még Angliában is a „Moi...Lolita" és a „L'Alizé" számokkal. Mindenkit elbûvölt a kis korzikai! Megszerezte a „Legtöbb lemezt exportáló francia mûvész" címet is Monte Carlo-ban, a Worlds Musics Award-on.

2003., a nagy visszatérés éve

A „J'en ai marre!" („Elegem van!") kislemez február 25-én jelent meg. Vele együtt Alizée új, az eddiginél provokatívabb stílusa is, az új frizurával. Március 18-án jeleneik meg 2. albuma, a „Mes courant électriques" („Elektromos rezgéseim"), amely kisebb sikert hozott csupán Alizée-nek, mivel csak 250.000 darab fogyott belõle. A szövegek kissé pikánsabbak, s a zene kissé elektronikusabb stílusú lett. A nemzetközi piac érdekében 4 angol dal is rákerült (pl.: „I'm fed up", és „I'm not twenty"). A „J'ai pas vingt ans" („Még nem vagyok 20 éves") kislemez is sikeres volt, de a várakozásokat alulmúlta. Az „A contre courant" („Szemben az árral") is hasonló sorsra jutott.

Az elsõ próbálkozások a színen

Idõközben Alizée meghódította a mítikus Olympia színpadát a 6 esti koncert alkalmával. Ezt követõen egy több mint 30 állomásos hazai, svájci és belga körút következett. Egy színes és üde elõadás - ahogy maga Alizée is említette. Egy hatalmas rózsaszín cipõ díszletként, s minden este egy 17 fantasztikus számból álló elõadástól megrészegedett közönség... A nagy finálé 2004. január 17-én, a párizsi Zénith-ben volt.

2005: a boldogság neve: Anny-Lee

Alizée-nek megvolt az oka arra, hogy ne nagyon reklámozza a live lemezt, s
visszavonuljon a nyüzsgéstõl: gyermeket várt. És igen, alig 20 évesen kész volt arra, hogy életet adhasson egy kicsinek. A rajongók egy része ezt vegyes érzelmekkel fogadta, néhányan attól tartottak, ezzel Alizée a jövõbeli karrierjét is veszélybe sodorhatja, hogy még túl fiatal ehhez, vagy hogy barátnõjét, Jenifer-t utánozza csak... A rajongók másik része viszont rendkívül boldog lett a hír hallatán. A kislány 2005. április 29-én született meg, s Hannah-Lili Jacotey-Chatelainnek keresztelték.

2007: ébredés kábulatban

Hosszas távollét után Alizée rajongói 2007 augusztusában lehettek immáron biztosak abban, hogy a fiatal énekesnő visszatér a zenei színpadra. Szeptember 8-án, a „50 min Inside" műsorában a Mylene Farmerrel való konfliktust boncolgatták. Arról beszéltek, hogy az új lemez egyik számában Alizée meglehetősen negatív kritikát mond el egykori pártfogójáról. 3 nappal később az RCA Music honlapján jelent meg a hivatalos cáfolat, miszerint a közlemény „teljesen alaptalan, valótlanságot állít és egyben sokkoló hatású is". Ezzel egyisőben jelent meg a sajtóhír, hogy az új album a „Psychédélices" címet fogja viselni és november 26-án fog megjelenni. Teljesen új csapattal dolgozott együtt Alizée: Bertrand Burgalat, Daniel Darc, Oxmo Puccino, Jérémy Chatelain és Jean Fauque. Ezzel egy időben Alizée myspace oldala is elindult. Egy exlúzív interjút is adott szeptember 27-én az NRJ-nek.

A „Mademoiselle Juliette" szeptember 30-tól volt elérhető a VirginMega oldalain. Az eredmények ahhoz képest is jók voltak, hogy a megjelenést nem kísérte hatalmas promóció. Október 6-án a „Fan de" adhatta le a visszatérés utáni első riportot. Egy teljesen új Alizée-vel találkozhattunk, hosszú fekete hajjal, és „chic en Chanel" kinézettel. A riportban több olyan infó is elhangzott, ami már a rádióban is nyilvánossára került. 3 nappal később a hivatalos oldalon egy kézzel írt jegyzetet bocsátott a rajongók rendelkezésére az énekesnő, melyben kifejezte, hogy mennyire várja a találkozást, de a következő nap kiderült, hogy az album bemutatójára csak december 3-án kerülhet sor.
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
 
Biográfia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Biográfia
» Biográfia
» Biográfia
» Biográfia
» Biográfia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Kiemelt francia énekesnők :: Alizee-
Ugrás: