musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma

Go down 
+2
Rita
Royal4
6 posters
SzerzőÜzenet
Royal4

Royal4


Hozzászólások száma : 656
Join date : 2009. Jul. 28.
Age : 40
Tartózkodási hely : Gödöllő

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptyHétf. Jan. 18, 2010 11:54 am

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma 3589


www.port.hu

Doctor Parnassus és a képzelet birodalma
(The Imaginarium of Doctor Parnassus)

színes, feliratos, francia-kanadai kalandfilm, 122 perc, 2009
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott
SDDS

rendező: Terry Gilliam
forgatókönyvíró: Terry Gilliam, Charles McKeown
zeneszerző: Jeff Danna, Mychael Danna
operatőr: Nicola Pecorini
producer: Amy Gilliam, Samuel Hadida, William Vince
vágó: Mick Audsley

szereplő(k):
Christopher Plummer (Dr. Parnassus)
Johnny Depp (Tony)
Heath Ledger (Tony)
Colin Farrell (Tony)
Jude Law (Tony)
Tom Waits (Mr. Nick)
Verne Troyer (Percy)
Lily Cole (Valentina)



A színházi társulatával utazó Dr. Parnassus páratlan lehetőséget kínál napjaink közönségének. Varázstükrén keresztül a földi realitásból a határtalan képzelet fantasztikus világába léphetnek át; választhatnak fény és öröm, vagy sötétség és bánat között.
E mágia mögött azonban sötét titok lappang. Parnassus évszázadokkal ezelőtt fogadást kötött az ördöggel, és elnyerte a halhatatlanságot. Később, amikor találkozott élete szerelmével, egy újabb egyezséggel fiatalságra cserélte halhatatlanságát. Csakhogy az ördög ezért az ifjú Valentinát, a mágus lányát kérte, akiért eljön, amint betölti tizenhatodik születésnapját. A határidő közeleg, ezért hogy mentse szeme fényét, Parnassus köt egy utolsó fogadást: az nyer, aki elcsábítja az első öt lelket. A Doktor a társulat vad, komikus és lenyűgöző figurái közül annak ígéri lánya kezét, aki segít neki nyerni. Kalandos, és minden képzeletet felülmúlóan szürreális utazás veszi kezdetét időn és téren át.
Vissza az elejére Go down
http://www.myspace.com/tantoandras
Royal4

Royal4


Hozzászólások száma : 656
Join date : 2009. Jul. 28.
Age : 40
Tartózkodási hely : Gödöllő

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptyHétf. Jan. 18, 2010 11:58 am

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma

https://www.youtube.com/watch?v=_Pli9RHMcm8
Vissza az elejére Go down
http://www.myspace.com/tantoandras
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptyHétf. Jan. 18, 2010 2:52 pm

Hú,de jó szereposztás!!! megnézném..
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptyHétf. Jan. 18, 2010 3:10 pm

Hát én is....
Vissza az elejére Go down
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptyKedd Ápr. 20, 2010 12:17 pm

Nekem tetszett Smile
Vissza az elejére Go down
galanm

galanm


Hozzászólások száma : 650
Join date : 2009. Jul. 10.
Age : 35

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptySzer. Május 12, 2010 4:50 pm

Valakinek még vélemény róla? Most szedem Very Happy
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptySzer. Május 12, 2010 8:22 pm

Én is! Smile
Vissza az elejére Go down
galanm

galanm


Hozzászólások száma : 650
Join date : 2009. Jul. 10.
Age : 35

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptySzer. Május 12, 2010 9:16 pm

Ma akartam megnézni, de csak most fejeztem be a koomplexet, úgyhogy csak sztem vmikor hétvégén kerítek rá sort.
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptyCsüt. Május 13, 2010 5:47 am

Én is! Very Happy
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptyPént. Május 14, 2010 4:30 pm

Most néztem meg,este jövök és írok róla.
Vissza az elejére Go down
galanm

galanm


Hozzászólások száma : 650
Join date : 2009. Jul. 10.
Age : 35

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptyPént. Május 14, 2010 10:51 pm

Mennyire este? Very Happy izgi Very Happy
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptySzomb. Május 15, 2010 9:45 am

Jogos! Very Happy
Bocsi,este bealudtam,miután hülye Sobri-t kellett nézni Enca miatt.
Szóval Dr. Parnassus....
Miután megnéztem,azt mondtam,hogy soha többet.Mostanra meg már nem is nagyon emlékszem a miértekre... Smile
Bevallom,azért ragaszkodtam a megnézéséhez,mert ez Heath Ledger utolsó munkája és mindenképp látnom kellett.A színészi játék nagyon jó,úgy neki,mint a többieknek.A történettel van egy kis gondom.Szerintem sokkal jobban is kivitelezhették volna nekem kicsit össze-vissza.A látvánnyal nincs gond,elég színesre sikeredett,Ledger figurája is titokzatos,ami ad egy pluszt a filmnek.Összességében véve most hogy felidézem a látottakat nem egy rossz film,igaz teljes mértékben fikció,egy valóságos ábrázolás sincs benne,abszolút mese.Mire leírtam ezeket a sorokat már úgy gondolom,hogy meg kell néznem még egyszer... Very Happy
Valahol azt olvastam,hogy Heath halála előtt sikerült felvenniük szinte minden "evilági" részt,és amikor átköltöztették a helyszínt,akkor halt meg.A barátai Depp, Law,Farrell, ajánlották fel,hogy elvállalják a képzeletbeli részeket.A film végére ki is van írva,olyan megható volt.Számomra még mindig hihetetlen,hogy nincs többé,borzalmas volt olvasni a végén,hogy "in memoriam Heath Ledger". Tényleg nagyon-nagy színész lehetett volna.....

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma ImaginariumofDrParnassus

Ez a Lily Cole valami rettentő rusnya egy némber szegény,tudom,nem tehet róla de nekem felfordul a gyomrom tőle.... Sad

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Dr-parnassus
Vissza az elejére Go down
Royal4

Royal4


Hozzászólások száma : 656
Join date : 2009. Jul. 28.
Age : 40
Tartózkodási hely : Gödöllő

Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma EmptyKedd Május 18, 2010 9:36 pm

Én is megnéztem, és elég furcsa-érdekes film, de először azt mondtam, hogy egyszer nézhető kategória, de hogy aludtam rá, így talán még megnézem majd máskor is! Smile

Lily Cole szerintem nem olyan ronda, de ahogy elnéztem, nem valami szimpatikus így filmen kívül! Ha jól tudom, modell, vagy mi...
Vissza az elejére Go down
http://www.myspace.com/tantoandras
Ajánlott tartalom





Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma   Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma Empty

Vissza az elejére Go down
 
Doctor Parnassus és a Képzelet Birodalma
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: Egyéb... :: Filmajánló-
Ugrás: