musique
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

musique

Egy fórum a francia zenéről... magyaroknak.
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Mozart-L'opera rock

Go down 
+2
Rita
Bonneetoile
6 posters
SzerzőÜzenet
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptyPént. Nov. 27, 2009 6:59 pm

Az alkotók Albert Cohen és Dove Attia. Olyan sikermusicalek fűződnek a nevükhöz, mint a Les dix commandemants, az Autant en emporte le vent és a Le roi soleil. A magyar közönség számára ezek a darabok még nem túl ismertek,de bízunk benne,hogy a Roméo et Juliette sikere után több francia darabot mutatnak majd be Magyarországon.Ez a musical nem ugyanaz,mint amit nálunk játszanak Wolfgang Amadeus Mozart életéről.
A Mozart rockopera története 2008-ban kezdődött, és népszerűsége egyre nő. Decemberben hallhatott először a nagyközönség részletet belőle, azóta elkészült négy videoklip, kiadtak egy cd-t az előadás legjobb dalaiból, a színészek rendszeresen koncerteket adnak a francia nagyvárosokban, szeptemberben pedig megvolt a premier.
A főszereplő, Mikelangelo Loconte olasz származású színész, zeneszerző, énekes, zenész - igazi polihisztor alkat. A tehetséges fiatal művész az elmúlt fél év során sajátította el a francia nyelvet, így bátran állíthatjuk, hogy megdolgozott a szerepéért. Az egész társulat egyre nagyobb rajongótáborral rendelkezik, Párizsban a zene ünnepén több tízezren várták, hogy számos francia és világhírű sztár mellett a darab főszereplői is színpadra lépjenek.
A rockopera dalainak népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a rádiókban rendszeresen hallhatóak, a cd pedig kevesebb, mint fél év alatt aranylemez lett.

Szereposztás:

Micelangelo Loconte - Wolfgang Amadeus Mozart
Mozart-L'opera rock Mikelangelo-loconte-jpg_232639

Florent Mothe - Antonio Salieri,musician concurrent et rival de Mozart
Mozart-L'opera rock Rockstargotik124895541539_gros

Solal - Leopold Mozart,le pere de Mozart
Mozart-L'opera rock Solal

Maeva Méline - Nannerl Mozart,la soeur de Mozart
Mozart-L'opera rock Soeur_mozart

Claire Perot - Constance Weber,la femme de Mozart et la soeur d'Aloysia
Mozart-L'opera rock 292792-mozart-mikelangelo-loconte-et-637x0-3

Mélissa Mars - Aloysia Weber,le premier amour de Mozart
Mozart-L'opera rock 3430905891_c7a2e0907c

A már megjelent négy videoklip:

Tatou moi:


Vivre á en criver:


L'assasymphonie:


Le bien qui fait mal:


Nekem személy szerint ez az utolsó tetszik eddig a legjobban.
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptyPént. Nov. 27, 2009 9:01 pm

Annyira várom hogy megjelenjen DVD-n... a lényeg, hogy láthassam. Nekem a kedvenc klippem a L'assasymphonie, a kedvenc dalom pedig a Le bien qui fait mal.
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptySzomb. Jan. 02, 2010 4:12 pm

Szavakba sem tudom önteni,h mennyire imádom Smile <3 <3
Mikele és Flo (Mozart - Salieri) a legnagyobb kedvencek Smile
Vissza az elejére Go down
winmere

winmere


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Feb. 13.

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptySzomb. Feb. 13, 2010 7:26 pm

Nos, üdvözletem. Sok keresés után végre találtam egy magyar nyelvű Mozart fórumot. Smile És talán kicsit sikerül is felpörgetni. Smile

Egyébként örülök, hogy nálunk is egyre többen foglalkoznak ezzel a musicallel (bocs, rockoperával), nekem jó ideje nagy kedvencem, és eddig főleg csak a francia oldalakon olvasgattam róla, de végre találtam pár magyar nyelvű hírt is róla.

Így újként rögtön hoztam egy hírt is: a producerek már több mint 30 országgal tárgyaltak a jogokról, ebből 7 országgal már alá is írták a szerződést, illetve akár egy világkörüli turné is megvalósulhat. (Ezek az infók a hivatalos Mozart fórumból valóak -> innen)

És egy kérdés: Elérhető-e már magyar nyelvű (persze nem hivatalos Smile ) fordítás? Ha nincs, lenne-e rá igény? (Pár barátnőmnek már fordítgattam részleteket belőle, esetleg kicsit összekapva magam, kipofozhatnám jobban, hogy közszemlére tehető legyen.)
Vissza az elejére Go down
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptySzomb. Feb. 13, 2010 7:30 pm

Hát üdv köreinkben! Örülünk mindannyian, hogy igy szereted te is a musicaleket, de ez NEM Mozart fórum. Csak többek közt ezzel is foglalkozunk. De azért örülünk, hogy itt vagy, és reméljük, hogy minél több időt töltesz majd köreinkben! cheese
Vissza az elejére Go down
winmere

winmere


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Feb. 13.

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptySzomb. Feb. 13, 2010 7:43 pm

Igyekszem, és jelentem már olvasgatom is a többi topicot is, csak hirtelen ide volt érkezésem beírni. Smile
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptySzomb. Feb. 13, 2010 8:38 pm

Üdv! Smile Hát igen, sajnos néha egy kicsit lapos a fórum, de ez azért is van mert elég kevesen vagyunk...
Sajnos magyar fordításról nem tudok, bár biztosan jó lenne. Viszont ha van valami műved oszd meg velünk!!!
Ja és hívj minél több embert! Smile
Nézelődj csak nyugodtan, és ha kérdésed van, csak sikíts, és segítek! Smile



Mikor jön már ki DVD-n??? Annyira meg akarom már nézni...
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
winmere

winmere


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Feb. 13.

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptySzomb. Feb. 13, 2010 9:16 pm

Tyűűű, rögtön ki is javítanám magam egy csomó dologban:

Tényleg nem Mozart fórum, rosszul mondtam, és persze nem is erre gondoltam, hanem arra, hogy végre találtam egy fórumot, ahol ezzel is foglalkoznak.
Illetve a felpörgetést meg nem arra értettem, hogy lapos a fórum, hanem arra, hogy hátha sikerül embereket idecsábítanom még. Már egy nagy Cristophe Mae rajongó ismerősömnek szóltam. Smile

Szép, első pár hozzászólásban rögtön lejáratom magam... Laughing
Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptySzomb. Feb. 13, 2010 9:53 pm

Szia! Nem járattad le magad egyáltalán,mi megértjük,ha rögtön elkapott a hév!! Minket is szokott,nem hiába.Jó kis fórum ez a miénk. Smile Ha lesz egy kis időd,írhatnál a bemutatkozás topicba.

Ritu,nyugi.Ami késik..... talán sosem jön el! hahaha
Dehogynem! Egyet-kettőt alszunk még és már itt is lesz.Akár csak a Sherazade. Smile
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptyVas. Feb. 14, 2010 11:17 am

Tartanánk már ott. Smile Amúgy mi nagyon megértők vagyunk! Smile

Tényleg írj egy kis bemutatkozást!
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Csibebaba

Csibebaba


Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Jul. 08.
Age : 33

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptyVas. Feb. 14, 2010 3:43 pm

Ne haragudj, ha ellenségesnek tüntem, csak siettem, és nem tudtam normálisan foglalmazni... LOL2
Vissza az elejére Go down
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptyPént. Márc. 26, 2010 6:05 pm

J'accus mon pére videoclip

Vissza az elejére Go down
Sissa

Sissa


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2010. Jun. 06.
Age : 48
Tartózkodási hely : Strasbourg

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptyPént. Szept. 10, 2010 12:53 pm

Rita írta:
Annyira várom hogy megjelenjen DVD-n... a lényeg, hogy láthassam. Nekem a kedvenc klippem a L'assasymphonie, a kedvenc dalom pedig a Le bien qui fait mal.
Jo hirem van! november 3-an jelenik meg DVD-n itt franciaorszagban. http://www.evous.fr/musique/spip.php?page=article&id_article=10836?utm_source=MailQuot&utm_medium=Musique
Vissza az elejére Go down
http://damiensargue-fansite.gportal.hu/
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptySzer. Nov. 03, 2010 12:07 pm

Basszus... ennyit várni egy musical-re..... de itt van,végre megjelent dupla dvd-s változatban is.Azt hiszem Enca ezt kapja karácsonyra.... 20 euró.Nálunk ennyiért max. cd-t lehetne venni! Very Happy
Vissza az elejére Go down
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptyVas. Nov. 07, 2010 7:42 pm

Vissza az elejére Go down
Bonneetoile
Admin
Bonneetoile


Hozzászólások száma : 1727
Join date : 2009. Jul. 02.
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptySzomb. Nov. 13, 2010 11:14 pm

Nem csalódtam a darabban,megérte várni rá.Nagyon tetszett!!! Smile
Már csak a Sherazade hiányzik....
Vissza az elejére Go down
Zsike

Zsike


Hozzászólások száma : 194
Join date : 2010. Jan. 02.
Age : 31

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptyVas. Dec. 12, 2010 9:00 pm

Mozart-L'opera rock Scaled.php?tn=0&server=403&filename=x9g

File name: MOZART L'OPÉRA ROCK.avi
File description: FRANCIA MUSICAL
File size: 700.79 MB

Letölthető: http://www.megaupload.com/?d=7NYU78RX
Vissza az elejére Go down
Rita
Admin
Rita


Hozzászólások száma : 1005
Join date : 2009. Jul. 01.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gyöngyös

Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock EmptyVas. Dec. 12, 2010 10:29 pm

nekem is nagyon nagyon tetszett!!! eszméletlen jó a soundtrack Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://musique.heavenforum.com
Ajánlott tartalom





Mozart-L'opera rock Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozart-L'opera rock   Mozart-L'opera rock Empty

Vissza az elejére Go down
 
Mozart-L'opera rock
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
musique :: ... és ami még francia zene... :: Francia musicalek-
Ugrás: